Codzienna siłowni a 15 lat

Mam 15 lat wzrost 173cm ,waga 74kg Regularna aktywność fizyczna jest cały tydzien oprócz środy bo środa wolne(odpoczywanie) cały czas siłownia Czy to jest dobra waga na wiek i wzrost jeżeli nie to jaka dieta była by dla mnie odpowiednia
15 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Wskaźnik masy ciała sugeruje górną granicę normy, jednak nie oznacza to, że jest ona nieprawidłowa. Przy tak intensywnej aktywności fizycznej, konieczny byłby pomiar składu ciała, który określi jaki jego procent stanowi tkanka mięśniowa.
Należy pamiętać, że przy wzmożonej aktywności, organizm wykazuje większe zapotrzebowanie na energie i składniki odżywcze. Warto pamiętać o właściwej podaży białka, które powinno stanowić ok 15% dziennego zapotrzebowania i pochodzić z takich produktów jak chude mięso i ryby oraz produkty mleczne.

Witam, Twoja masa ciała, zarówno wg wskaźnika BMI, jak i siatek centylowych mieści się w normie, ale w górnych granicach. Jeśli jesteś osobą umięśnioną (a skoro często chodzisz na siłownię, to pewnie tak), to jest to prawidłowa masa ciała i nic nie musisz zmieniać.

Witam, Twoja masa ciała jest na około 80 centylu co oznacza górną granicę normy. Jednak nie jest to pomiar wiarygodny w Twoim przypadku, ponieważ jesteś bardzo aktywny fizycznie (siłowo), w związku z tym znaczną ilość kilogramów mogą stanowić mięśnie, a nie tkanka tłuszczowa. Pozdrawiam.