Codzienne bóle brzucha spowodowane stresem

Moja dziewczyna ma bóle brzucha. Codziennie od bardzo dawna. Była u lekarza lecz mówią ze to normalne w jej wieku. Czasami aż się zwija, w tym tygodniu chce iść do innego lekarza niż pierwszego kontaktu. Ma dużo stresu w życiu, jest nerwowa -jeśli to ważne, nie pije nie pali. Są to silne i uciążliwe bóle brzucha, jak pytam gdzie boli to mówi ze cały. Do jakiego lekarza trzeba iść? Prosiłbym kilka propozycji żeby nie pisać znowu ;-) myślałem o neurologu. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Lekarz pierwszego kontaktu po wykonaniu podstawowych badań i wywiadzie zdrowotnym powinien skierować partnerkę dalej - np. do lekarza internisty, gastrologa czy ginekologa. Bóle brzucha w sytuacji stresu mogą mieć również charakter psychosomatyczny, np. na tle nerwicowym, zaburzeń lękowych itp.

Pozdrawiam!

Przyczyną mogą być też alergie pokarmowe, nietolerancja jakiegoś rodzaju produktów, które należałoby wykluczyć z diety itp.