Codzienne bóle głowy i oczy

Witam. Dlaczego prawie codziennie, bądź co drugi, trzeci dzień boli mnie głowa, a właściwie oczy? Coś słyszałam o ciśnieniu w gałce ocznej. Kiedy mam te bóle, ledwo mogę patrzeć, mam światłowstręt, nie chce mi się jeść, niekiedy mnie mdli, kiedy przyciskam do oczu, np. zimną butelkę, lód, itp., to jest lepiej. Niekiedy bóle pojawiają się rano, pod wieczór, trwają kilka godzin, albo i cały dzień i niekiedy całą noc, gdzie tylko ledwo drzemię. Co może mi dolegać?

Piotr Jurczyk

Witam. Opisane objawy potrzebują diagnostyki różnicowej, ale mogą odpowiadać zw. napadowi migreny, szczególnie jeśli ból jest jednostronny lub pulsujący, możliwe też jest tzw. łagodne nadciśnienie śródczaszkowe, zważając na Pani płeć i młody wiek. Polecam udanie się do neurologa w celu wykonania diagnostyki. Pozdrawiam.