Codzienne bóle głowy i stres

Witam. Mam 20 lat i od dzieciństwa boli mnie głowa prawie codziennie. Są to mocne bóle, o różnym charakterze i lokalizacji - najczęściej czuje ściskającą obręcz, ale czasem boli mnie wyłącznie czoło i skronie, czasem sam tył głowy. Neurolog nie zlecił żadnych badań, po wywiadzie stwierdził problemy na tle nerwowym. Tak, jestem osobą podatną na stres, żyje w ciągłym napięciu. Miewałam epizody z atakami lękowymi. Jednak boję się, że to guz mózgu. Pomocy

Skoro byłaś u neurologa i on guza mózgu nie widzi, to tego guza mózgu nie ma. Polecam podjąć psychoterapię, która pomoże ustabilizować się, nauczy technik kontroli emocji i obniży poziom napięcia, który może ( i wcale ie jest to takie rzadkie) objawiać się silnym bólem głowy. Polecam przede wszystkim współpracę z psychologiem nurtu poznawczo-behawioralnego. Pozdrawiam.

Witam serdecznie, proszę zasięgnąć porady miejscowego psychoterapeuty lub zamówić u mnie konsultację online. Sugeruję też przeczytanie artykułu stres zabija, do którego link znajduje się na stronie psychotherapie-live.de Pozdrawiam

Przyczyn bólów głowy jest wiele nie tylko guz mózgu; poza wtórnymi bólami głowy do których należy ból w przypadku guza mózgu istnieje kilkadziesiąt pierwotnych bólów głowy.
W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja,charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd, itd...
Właściwie zebrany wywiad i badanie pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.