Codzienne ćwiczenia na orbitreku

Witam,od miesiaca ćwicze na orbiterku w sumie 7 dni w tygodniu ,no moze dwa razy nie cwiczyłam.Chciałam zadac pytanie czy może robie błąd,ćwicząc codzienne?Otóż chodzi mi najbardziej o uda,bo wyczytałąm gdzieś że jak się ćwiczy częsciej to własnie uda rosną a ja bym chciała żeby trochę się zmniejszyły>Czy to prawda?Pozdrawiam

Witam,
bez obaw może Pani ćwiczyć codziennie, żeby mięśnie zwiększyły swoją objętość potrzebny jest odpowiedni wysiłek siłowy, to wcale nie jest takie proste. Ćwiczenia na orbitreku są dobrym wysiłkiem kardio, jednak dobrze jest wprowadzić też ćwiczenia wzmacniające mieście, które pomogę wymodelować sylwetkę. Skuteczne będą przysiady i wypady nóg, a także ćwiczenia mięśni odwodzicieli i przywodzicieli uda.
Warto też wykonywać kilka serii ćwiczeń na mięśnie brzucha i grzbietu. Po treningu ważne jest dokładne rozciągnięcie mięśni.
Jeśli nie czuje Pani zmęczenia można ćwiczyć codziennie, albo zrobić sobie jeden dzień odpoczynku i wybrać spacer na świeżym powietrzu.
Pozdrawiam

Nie podała Pani najważniejszych rzeczy. Jakie jest obciążenie na orbitreku, ile czasu dziennie Pani spędza i również ważne jest Pani tętno podczas wysilku. Wszystko to są parametry na których można by określić czy wysiłek jest w strefie tlenowej czy juz mamy do czynienia z wysiłkiem na pograniczu siłowego (czyli zwiększającego objętość mięśnia). Codzienność używania orbitreka może przyczynić się do zwiększenia objętości ud, ale i nie musi. Znam takich ludzi którzy mają tak orbitreka ustawionego, że robią na nim typowe ćwiczenia silowo-wytrzymalosciowe. Dobrze jest robić odpoczynek 'monotonnej' aktywności na tym sprzęcie i zaangażować się w inne ćwiczenia/aktywności fizyczne po to tylko aby nie mieć kłopotów ze stawami. Orbitrek piękne urządzenie nieodpowiednio stosowane może 'przetrenować stawy' gdyż są to warunki 'labolatoryjnego' ćwiczenia. Stawy skokowe, biodrowe, kolana nawet przy zwykłym spacerze inaczej pracują, że tak ujmę 'zdrowiej' dla nich samych. Zmienność podłoża chociażby chodnika angażuje zdecydowanie więcej elementów naszego układu kostno-stawowego, co przekłada się na 'kondycję' tego układu. Moja sugestia: co drugi dzień wprowadzić intensywny spacer (mogą być kijki) , marzeniem by było też coś co rozciąga np. Joga.