Codzienne mdłości i biegunka przed szkołą

Witam. Mam 18 lat,rano gdy chodzę do szkoły mam codziennie mdłości czasami towarzysza temu rownież odruchy wymiotne i biegunka. Dzieje sie to tylko gdy idę do szkoły chociaż nie stresuje sie nią specjalnie i nie wiem czy powinnam to wiązać ze stresem, chociaż innego wyjaśnienia znaleźć nie potrafię. Mam tak od ok. 10 miesięcy. Mam problemy emocjonalne. Czytałam rownież ze może to mieć związek z zapaleniem ucha środkowego, wcześniej często miałam z tym problemy. prosze o pomoc

Warto najpierw skonsultować się z lekarzem. Jeśli wykluczy somatyczne podłoże zaburzeń (tzn choroby), skieruje do psychologa, psychoterapeuty, gdyż będzie to oznaczało emocjonalne, nerwicowe pochodzenie objawu. Specjalista pomoże Pani zrozumieć i poradzić sobie z objawami.

Witam,

Moje zdanie jest podobne do zdania przedmówczyni. Jeśli lekarz wykluczy somatyczne (fizyczne) przyczyny trudności, może to oznaczać, że tło jest psychologiczne. Wówczas warto by umówiła się Pani do psychologa/psychoterapeuty. Specjalista pomoże Pani zrozumieć naturę i przyczyny objawów oraz poradzić sobie z nimi.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Dzień dobry, w pierwszej kolejności należy wykluczyć przyczyny czysto medyczne, z tego względu zachęcam do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu i przeprowadzenia podstawowych badań. Jeżeli nie wykażą ona żadnych zmian zachęcam do konsultacji u psychologa - psychoterapeuty, który zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

Opisane objawy mogą świadczyć o ukrytym lęku przed szkołą, dlatego być może wskazana będzie wizyta u psychologa/psychoterapeuty. Najpierw jednak proszę się skonsultować z lekarzem rodzinnym i wykluczyć podłoże chorobowe tych dolegliwości.

Pozdrawiam serdecznie.