Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Codzienne picie alkoholu, wymioty żółcią, delirium i omamy

jestem Bartek mam 22 lata i pije od miesiaca tak sie zle czuje nie da sie tego ciagu przerwac wymioty zółcią dilerium w nocy omamy zwidy umieram nikt mi nie chce pomoc bo nie jestem ubezpieczony co mam robic? :((
22 LAT ponad rok temu

Zatrucia grzybami - metody leczenia

W przypadku zatrucia grzybami może dojść do poważnego zniszczenia wątroby, a wtedy konieczne może być wykonanie dializy wątroby. Na czym polega taki zabieg? Wyjaśnia to toksykolog, dr Piotr Burda.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam Panie Bartku! Na stronie Ministerstwa Zdrowia można przeczytać takie słowa: „Świadczenia zdrowotne udzielane na rzecz osób określonych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi a nie posiadających uprawnień z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego finansowane są z budżetu państwa na zasadach i w trybie określonych przez ministra właściwego do spraw zdrowia, w drodze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 2001 r. w sprawie zasad i trybu finansowania z budżetu państwa świadczeń zdrowotnych udzielanych bezpłatnie przez zakłady opieki zdrowotnej (Dz.U.01.156.1831)”. Nie mając ubezpieczenia zdrowotnego czy innych świadczeń, może Pan skorzystać z leczenia odwykowego. Koszty może np. ponieść MOPS, ale na temat szczegółów musiałby się Pan dowiedzieć więcej, np. w konkretnym ośrodku, który w Pana miejscu zamieszkania zajmuje się terapią osób uzależnionych od alkoholu. Odsyłam Pana również na stronę PARPA (Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych). W zakładce „Placówki lecznictwa” znajdzie Pan ośrodki zajmujące się leczeniem alkoholizmu (podział wg województw, z adresami placówek i namiarami kontaktowymi). Najważniejsze, że dostrzegł Pan, że ma problem i chce się leczyć. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy