Codzienne picie piwa przez męża

Mój mąż pije od 6-10 piw codziennie. Czasami nie było pieniędzy,ale on zawsze miał na piwa. Ostatnio bardzo często się awanturuje,nie potrafi już spokojnie rozmawiać. Wraca z pracy,idzie do piwnicy i tam siedzi od 19 do 24 pijąc piwa.Jedno piwo wypije jak zwykłą wodę.Nie wiem co mam robić.Jesli mu coś powiem na ten temat to on mi odpowiada,że pracował cały dzień wiec może sobie wypić.Ale w niedziele jest ten sam problem.ŚPI DO 12,zje obiad,idzie spać,wstanie i znów zaczyna pić.

Pozdrawiam serdecznie
Marta Widera-Kędryna

Witam Panią. Oszacowanie problemu na podstawie Pani opisu jak wygląda picie męża nie jest możliwe. Diagnoza wymaga kontaktu bezpośredniego u specjalisty. Niestety póki osoba pijąca nie ponosi dotkliwych strat (strata pracy, strata rodziny i inne) to często subiektywne korzyści zachęcają do dalszych kontaktów z alkoholem. Wówczas taka osoba nie zgłosi się do specjalisty dobrowolnie. W ramach NFZ może Pani skorzystać z poradni leczenia uzależnienia od alkoholu i współuzależnienia. Jest tam program dla rodzin, które borykają się z piciem bliskiej osoby. Udział w tym programie doda Pani pewności jak reagować (co robić a czego nie robić). Są też inne korzyści, które mam nadzieję będzie Pani mogła dla siebie odkryć. Niepokoi mnie jeszcze jeden aspekt. Jeśli oprócz problemu alkoholowego ma Pani do czynienia z agresywnym zachowaniem męża to potrzebuje Pani zadbać o swoje bezpieczeństwo. Problem alkoholowy często współwystępuje z przemocą w rodzinie. Specyfika tego problemu polega na tym, że on narasta. Znalazłem takie miejsce w Andrychowie http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/instytucje/?option=com_instytucje Mam nadzieję, że znajdzie Pani tam pomoc. Pozdrawiam Panią