Zapytaj lekarza

1 , 0 1 8 , 7 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Codzienne plamienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

witam . moj problem polega na tym ze ok 2 miesiecy przestalam brac tabletki antykoncepcyjne po paru dniach dostalam okres z odstawienia , nastepna miesiaczka byla po 27 dniach a potem po 14 i od tego dnia stale cos mi leci jak nie brazowa wydzielina to lekko krwawie zaczelam sie juz martwic bo chcialm sobie zrobic 3 miesiace przerwy w braniu a teraz to nie wiem jak bedzie ,kiedy znowu zaczac je brac.dodam jeszcze ze mam 46 lat i tabletki microgynon biore od kilkunastu lat
, 46 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Dzień dobry, w okresie 2-3 miesięcy po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zdarzają się plamienia i nieregularne miesiączki. Objawy te mogą trwać dłużej, jeśli przed rozpoczęciem antykoncepcji cykle były nieregularne oraz jeśli antykoncepcja była stosowana przez wiele lat bez przerwy. W związku z tym, że nieprawidłowe krwawienie występuje u Pani już w połowie cyklu i nie ustaje, należy zgłosić się do kontroli do swojego ginekologa. Warto wykonać także badanie cytologii.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy