Codzienne prowokowanie wymiotów a bulimia

Witam. Od zawsze miałam problem z jedzeniem. Pod koniec kwietnia zaczęłam prowokować wymioty. Na początku dzień w dzień, potem rzadziej. Miałam miesiąc przerwy, bo byłam w szpitalu i klinice po próbie samobójczej. Po wyjściu, w czerwcu znów zaczęłam. Robię to codziennie, czasem kilka razy wciągu dnia, czasem kilka razy w tygodniu. To moje drugie życie. Muszę to robić, o niczym innym nie myślę jak o przejadaniu i wymiotowaniu. Mam bulimię? Mimo tej przerwy? Psychiatra mógłby mi ją zdiagnozować?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie, To może być bulimia, jednak wiarygodna diagnoza drogą internetową nie jest możliwa. Pytasz, czy psychiatra będzie w stanie ją zdiagnozować. Tak - zarówno psycholog jak i psychiatra po dokładnym wywiadzie będą w stanie określić, czy to na pewno jest bulimia. Pozdrawiam

Witam,

zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologa/psychoterapeuty/psychiatry. Po rozmowie ze specjalistą wykluczy Pani lub potwierdzi diagnozę.
Osoby chore na bulimię potrzebują wsparcia specjalisty, by wyjść z choroby. Samej może być Pani trudno poradzić sobie z tą sytuacją. Bardzo pomocne może być też dołączenie do tematycznej grupy wsparcia stworzonej dla osób z zaburzeniami odżywiania, działających w Pani okolicy.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel
http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html