Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Codzienne prowokowanie wymiotów a bulimia

Witam. Od zawsze miałam problem z jedzeniem. Pod koniec kwietnia zaczęłam prowokować wymioty. Na początku dzień w dzień, potem rzadziej. Miałam miesiąc przerwy, bo byłam w szpitalu i klinice po próbie samobójczej. Po wyjściu, w czerwcu znów zaczęłam. Robię to codziennie, czasem kilka razy wciągu dnia, czasem kilka razy w tygodniu. To moje drugie życie. Muszę to robić, o niczym innym nie myślę jak o przejadaniu i wymiotowaniu. Mam bulimię? Mimo tej przerwy? Psychiatra mógłby mi ją zdiagnozować?
KOBIETA ponad rok temu

Terapia dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o terapii dzieci autystycznych.

Witam serdecznie, To może być bulimia, jednak wiarygodna diagnoza drogą internetową nie jest możliwa. Pytasz, czy psychiatra będzie w stanie ją zdiagnozować. Tak - zarówno psycholog jak i psychiatra po dokładnym wywiadzie będą w stanie określić, czy to na pewno jest bulimia. Pozdrawiam

Absolwentka psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.
0

Witam,

zachęcam Panią do skorzystania z pomocy psychologa/psychoterapeuty/psychiatry. Po rozmowie ze specjalistą wykluczy Pani lub potwierdzi diagnozę. Osoby chore na bulimię potrzebują wsparcia specjalisty, by wyjść z choroby. Samej może być Pani trudno poradzić sobie z tą sytuacją. Bardzo pomocne może być też dołączenie do tematycznej grupy wsparcia stworzonej dla osób z zaburzeniami odżywiania, działających w Pani okolicy.

Pozdrawiam, Elwira Chruściel http://www.nietylkochwile.pl/pl/psycholog-online,3.html

Psycholog kliniczny, terapeutka i mediatorka, absolwentka Uniwerystetu SWPS.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy