Codzienne przyjmowanie dużej dawki Paracetamolu

Od maja tego roku zazywam dziennie paracetamol od8do12tabletek czy to jest bezpieczne i jak dlugo mozna zazywac?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W dawkach terapeutycznych paracetamol nie wykazuje zbyt wielu działań niepożądanych. Jednak w tej sytuacji dawki te są dużo wyższe niż terapeutyczne. Normalnie maksymalna dawka to 3–4 g/24 h (wiele źródeł zaostrzyło normę do 3 g/24 h) Jedna tabletka zawiera 500mg co daje max 6-8 tabletek. Jednak w przypadku przewlekłego stosowania a z takim mamy tu do czynienia maksymalnie można przyjmować 2,5 g czyli 5 tabletek.