Codzienne puchnięcie oczu i ból gałek ocznych

Od pewnego czasu codziennie puchną mi oczy, zwłaszcza po nocy, do tego bardzo mnie bolą gałki oczne i na wewnętrznej powierzchni powieki pojawiają się maleńkie pęcherzyki. Czasami też skacze mi lewa powieka. Dodatkowo codziennie boli mnie głowa, czasem w okoliach skroni, czoła a czasem z tyłu. Od czasu do czasu zdarza się że miewam mdłości lub czuje się jakbym zaraz miała stracić przytomność. Miewam czasem zaburzenia myślenia, nie mogę się skupić. co to może być?

Aleksander Ropielewski

Objawy są mało specyficzne i w celu ustalenia ich przyczyny sugeruję kontakt z lekarzem przyczyna mogą być alergia, zaburzenia neurologiczne i gastrologiczne.

Witam. Objawy podawane przez Panią nie są specyficzne - należałoby zbadać oczy u okulisty z pomiarem ciśnienia wewnątrzgałkowego. Drganie powieki jest skutkiem niedoboru magnezu - należy uzupełnić poziom tego pierwiastka suplementami magnezu lub spożywaniem większej ilości mleka, jogurtów, ciemnego pieczywa, owoców, serów, za to mniej kawy i herbaty które wypłukują magnez z organizmu. Bóle głowy, mdłości, i wrażenie utraty przytomności - proszę skonsultować się z neurologiem.