Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Codzienne spożywanie alkoholu przez partnera

Mój partner prawdopodobnie pije co dziennie alkohol(znajduję puste butelki po wódce) -on twierdzi, że nie jest alkoholikiem i nie pije w ogóle.Stał sie agresywny, podejrzliwy, o wszystko się mnie czepia, ciągle krytykuje i wzbudza poczucie winy (że ja wszystko źle robię, źle go traktuje), nie pozwala spotykać się ze znajomymi ani ich zapraszać do siebie.Czy to są objawy alkoholizmu, jak namówić na leczenie? Czy może dać sobie spokój i go zostawić?
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Witam, przed Panią jest decyzja czy jest Pani w stanie być w związku z osobą uzależnioną. To, że Pani partner nie przyznaje się do swojego problemu, to nie znaczy, że nie jest uzależniony. Osoby uzależnione latami potrafią tkwić w zaprzeczeniu, że mają problem i są uzależnione. Jeśli Pani będzie akceptować jego prawdę, to będzie Pani wspierać jego "picie", jako współuzależniona. Zmuszanie do leczenia zwykle nie skutkuje, dlatego w takim momencie partnerzy osób uzależnionych muszą podjąć swoją decyzję co robić ze swoim życiem, bo cudu nie będzie. Może Pani postawić mu warunki np, oczekuje Pani, że rozpocznie leczenie i jeśli tego nie zrobi to Pani się decyduje na .... Ważne jednak, aby była Pani konsekwentna, choć może to być trudne. Pozdrawiam

0

Witam. Wygląda to podejrzanie w stronę uzależnienia. Może Pani dać mu ultimatum jeśli sama będzie zdecydowana i konsekwentna: albo pomoc terapeutyczna albo rozstanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy