Codzienne spożywanie słodyczy

dzien dobry.mam pytanie:czy jedzac codziennie cos slodkiego moze zaszkodzic zdrowiu?codziennie chociaz tabliczke czekolady albo jakie ciastka musze zjesc nie moge sie obejsc bez slodkiego regularnie robie badania na cukier i wszystko w normie.

Dzień dobry!
Cukry proste powinny stanowić maksymalnie 10 % energetyczności naszej diety. Proszę pamiętać, że węglowodany proste znajdują się głównie w słodyczach, słodkich napojach, produktach które zostały mocno przetworzone tj,pieczywo pszenne, ryż biały. Głównym źródłem energii w diecie powinny być węglowodany złożone znajdujące się w produktach tj. pieczywo pełnoziarniste, kasza gryczana, ryż brązowy, makaron razowy. Węglowodany powinny znaleźć miejsce w każdym posiłku, natomiast warto zadbać aby były to w większości węglowodany złożone. Nadpodaż cukrów prostych prowadzi m.in do nadwagi, otyłości, chorób układu krążenia, pogorszenia kondycji fizycznej, próchnicy zębów.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska