Codzienne stosowanie Rutinoscorbinu przy antykoncepcji doustnej

Czy moge codziennie brac rutinoscorbin biorąc tabletki antykoncepcyjne?Czytałam gdzieś,że witamina c,która jest zawarta w rutinoscorbinie może obniżać właśnie tabletki ale tylko 1g, czy gdy bede brala codziennie to nie wzrosnie mi poziom estrogenow i jak przestane brac rutinoscorbin to spadnie nagle ich poziom i nie zostanie to odczytane jako nawet pominieta tabletka anty? I moje drugie pytanie brzmi czy moge brac echinacee kiedy biore pigułki anty?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dodatkowa suplementacja witaminy C osłabia działanie tabletek antykoncepcyjnych i w związku z tym rutinoscorbin nie powinien być stosowany łącznie z antykoncepcją.Echinacea jest natomiast preparatem ziołowym, nie została przebadana pod kątem ew. interakcji, ale sprawdzić należy ulotkę konkretnie stosowanego leku antykoncepcyjnego.