Codzienne wymioty i ból żołądka u 22-latki

Witam Mam 22 lata i od 7 miesięcy codziennie wymiotuję. Nie są to silne wymioty, raczej coś na zasadzie ulewania kwasem żołądkowym z treścią pokarmową, często po 6-7 razy w ciągu dnia. Ostatnio zaczął pojawiać się również ból w żołądku. Gastroskopia wykonana w październiku wykazała przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka oraz kilka nadżerek w przełyku. Cierpię również na refluks. Leki przyjmowane dotychczas nie pomogły. Czym grozi taka częstotliwość wymiotów i co zrobić, żeby to zaprzestać?

Witam, powinna Pani stosować dietę lekkostrawna z ograniczeniem substancji pobudzających wydzielanie kwasu żołądkowego,W diecie łatwo strawnej ogranicza się spożycie produktów i potraw tłustych, produktów wzdymających, zawierających dużo błonnika, wędzonych, potraw smażonych, pieczonych w tradycyjny sposób, ostro przyprawionych.
Należy zwracać uwagę na indywidualną tolerancję produktów i potraw.
Ilość błonnika pokarmowego w diecie łatwo strawnej powinna wynosić około 25 g dziennie. Aby uczynić go mniej drażniącym można:
• Wybierać młode i delikatne warzywa
• Wybierać dojrzałe owoce
• Usuwanie skórki z warzyw i owoców
• Gotowanie
• Wykorzystanie przecierów i soków zamiast całych niektórych warzyw i owoców
Posiłki należy spożywać 4-5 razy dziennie o stałych porach, niewielkie objętościowo. Najlepiej, żeby ostatni posiłek był spożyty 2 godziny przed snem.
Dozwolone techniki obróbki cieplnej to: gotowanie w wodzie, gotowanie na parze, duszenie, pieczenie w folii aluminiowej, w pergaminie, w rękawie foliowym.