Codzienne wymuszanie wymiotów i napady obżarstwa

Witam,mam 19 lat,rok temu codziennie wymuszalam wymioty przez napady obzarstwa,kiedy zobaczyłam,że zdarza się to dość często udało mi się przestać,jednak czasami nadal to robie,nie przez obzarstwo,ale przez złe samopoczucie i dlatego, że sprawia mi to przyjemność,chciałam dowiedzieć się czy są to objawy bulimii?

Objawy, które Pani opisuje wskazują na zburzenia odżywiania i związane z nimi problemy natury psychicznej. Mogą być oznaką bulimii, ale trafna diagnoza wymagałaby konsultacji z lekarzem. Jako przyczynę powodowania wymiotów wskazuje Pani złe samopoczucie. Praca nad źródłem i poprawieniem złego samopoczucia oraz znalezienie innych, korzystnych dla Pani sposobów jego poprawy pozwoliłaby Pani poradzić sobie z tym problemem. Pomocna w tym zakresie byłaby psychoterapia, ale także praca własna.

Witam Panią. Zaburzenia odżywiania to wąska specjalizacja. Zachęcam Panią by nie stawiała Pani sobie diagnozy sama. Niemożliwe jest również postawienie diagnozy na odległość. Ten proces wymaga kontaktu bezpośredniego z lekarzem specjalistą. Podczas takiej wizyty zostanie przeprowadzony z Panią obszerny i szczegółowy wywiad, który będzie miał na celu właśnie postawienie trafnej diagnozy. Tu chodzi o Pani zdrowie a nawet życie. Dopiero po postawieniu diagnozy można mówić o planie leczenia. Jeśli okazałoby się, że cierpi Pani na bulimię z pewnością poza pomocą lekarską otrzyma Pani skierowanie do psychologa specjalisty w zakresie zaburzeń odżywiania. Wówczas zostanie Pani objęta również oddziaływaniami psychologicznymi. Póki co proszę się skupić na umówieniu się do lekarza specjalisty. Proszę uważać na niepokój, który może się pojawiać w obecnej sytuacji. Może on utrudnić krok w kierunku skorzystania z bezpośredniej pomocy. Dlatego pomocna może być strategia „małych kroków” (w pierwszej kolejności-wizyta u lekarza). Pozdrawiam Panią
www.piotrantoniak.pl

Dzień dobry, objawy o których pani pisze wskazują na zaburzenia odżywiania - jednak powinno to zostać zdiagnozowane przez specjalistę profesjonalnie się zajmującego tymi problemami. zachęcam więc do jak najszybszego kontaktu z psychologiem, psychoterapeuta zajmującym się zaburzeniami odżywiania - zaleci on dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.