Codzienne występowanie krwi w ślinie

Witam Co może być powodem powtarzającym się codziennie w nocy krwi w ślinie?Dodam że zęby mam poleczone, natomiast mam pogłębione kieszonki dziąsłowe i odsłonięte szyjki zębowe ,ale podczas mycia zębów krwawienia praktycznie nie ma, natomiast w nocy powtarza się codziennie.Bardzo proszę o odpowiedźKatarzyna

Witam
Najprawdopodobniej występuje u Pani zapalenir dziąseł o czym świadczą pogłębienie kieszonki. Prawidłowa diagnozę mozna jednak postawić po dokladnym wywiadzie.proponuje przez okres 2 tygodni używać pastę do zębów dla krwawiacych dziąseł np meridol,parodontax czy lacalut activ i plynu do ust dwa razy dziennie. Jesli objawy ustąpial to byl to problem chwilowy.Jesli jednak nadal nic się nie zmieni to zalecam wizyte u stomatologa.

Jeśli ma Pani pogłębione kieszonki, to żadna pasta i płukanki nie pomogą. Głębokie kieszonki wymagają specjalistycznego leczenia w gabinecie i mogą być przyczyną krwawienia dziąseł. Najlepiej udać się do specjalisty periodontologa.