Codzienne zapotrzebowanie na kilokalorie podczas odchudzania

Witam. Mam 18 lat i właśnie rozpoczęłam odchudzanie.Chodzę na siłownie i zdrowo się odżywiam.Chciałabym zapytać ile dokładnie powinnam spożywać kalorii przy wadze 60 kg i wzroście 166 cm ,a także jakie powinnam wykonywać w domu ćwiczenia aby uzyskać płaski brzuch ?

Witam,
Według danych podanych przez Panią przy umiarkowanej aktywności fizycznej zapotrzebowanie kaloryczne powinno wynosić ok 2300 kcal dziennie. Zakładając zdrowy ubytek wagi wynoszący ok 1kg tygodniowo najlepszą dietą redukcyjną powinna być dieta niskoenergetyczna ok 1300 kcal/d.

Witam serdecznie!
Zapotrzebowanie energetyczne zależy m.in. od płci, wieku, wzrostu, masy ciała, aktywności fizycznej i stanu zdrowia. Bez szczegółowych informacji ciężko ustalić prawidłową kaloryczność diety i wskazówki do niej.
Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska