Codzienne zażywanie aspiryny w ciąży

Witam, mieszkam za granica i obecnie jestem w ciazy. Bedac na jednej z pierwszych wizyt polozniczych zalecono mi codzienne zazywanie 75mg aspiryny. Zalecono mi to jedynie na podstawie podwyzszonego BMI, bez przeprowadzenia jakichkolwiek dodatkowych badan, a jedyne wytlumaczenie jakie dostalam to ze ma to na celu zapobiegniecie powstawaniu zakrzepow krwi, mimo ze nigdy nie mialam problemow z krzepliwoscia czy nadcisnieniem. A wiec pytanie moje brzmi czy faktycznie jest to bezpieczne i potrzebne?

No.2 - Mimo nadwagi/otyłości nie prowadzi się terapii odchudzających

Lekarzem nie jestem, ale uważam że to niedorzeczne - ciąża jest ujęta jako przeciwwskazanie w ulotce. Proszę o wypowiedź specjalistę, bo sama chętnie przeczytam odpowiedź :/