Osoba , 22 lata Od ponad miesiąca biegam codziennie po pracy na tzw. orbitreku. Przebiegam przez 60 minut 16 kilometrów i średnio licznik pokazuje 1200 kalorii. Dlaczego więc nie mogę schudnąć? Mam 22 lata, ważę 80 kg i mam 175 cm wzrostu. Czy coś robię nie tak? Biegnę raz wolniej, raz szybciej. Po skończeniu jestem zmęczona, ale nie tak żeby paść na twarz. Mięśnie czują wysiłek i jestem zmęczona i bardzo się pocę. Na koniec robię około 100 brzuszków. Rano jem śniadanie od razu jak wstaję, coś zjem w pracy, potem obiad, kolacja i po 18 nie jem nic. Po 19 zaczynam bieganie. Zjadam do 1500 kalorii dziennie. Nie jem w ogóle słodkiego i mięsa, bo jestem wegetarianką. Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, czy to może tez mieć jakieś znaczenie? Oczekuję rady, czy robię coś źle, że nie mogę schudnąć? Czy jak będę jadła mniej to schudnę? Kiedyś słyszałam, że jak będę za mało jeść to organizm zacznie odkładać kalorie i tez nie będę mogła schudnąć. Więc co robić? Pozdrawiam Sylwia.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Anna Syrkiewicz 79
Lek. Anna Syrkiewicz Lekarz medycyny rodzinnej, Warszawa Białołęka 79 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie!
Pierwsze pytanie brzmi, od jak dawna Pani biega. Możliwe, że jest to za krótki czas, by móc zauważyć efekty. Kaloryczność spożywanych pokarmów oczywiście ma znaczenie ale należy zwrócić uwagę na spożywane produkty typu makaron, pieczywo.
W pierwszych miesiącach diety spadek masy ciała może być niezauważalny w pierwszym okresie diety, gdyż dochodzi do zamiany wagi tkanki tłuszczowej na masę mięśniową.
Jeżeli po miesiącu diaty i regularnych ćwiczeń nie zauważy spadku masy ciała wskazana będzie wizyta u lekarza rodzinnego. 

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Odchudzanie – Moda na odchudzanie pojawia się z nadejściem każdej wiosny. Przed latem rośnie bowiem liczba osób, którym marzy się szczuplejsza sylwetka. Zastosowanie zasad zdrowego odchudzania pozwala na skuteczne zrzucenie zbędnych kilogramów, a także na nauczenie się prawidłowych nawyków żywieniowych, dzięki którym po zakończonej kuracji nie grozi efekt jo-jo.
  • Porady dietetyczne dla odchudzających się – Odchudzanie bywa niekiedy koniecznością, gdy duża nadwaga powoduje problemy zdrowotne. Jednak w większości przypadków chęć utraty wagi jest uzasadniona troską nie o zdrowie, ale o atrakcyjny wygląd. Bez względu na to, jaka jest motywacja do schudnięcia, zrzucanie kilogramów nie jest prostą sprawą.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach