Codzienny ból brzucha, nerwowość, dreszcze i ból w klatce piersiowej

Nie mogę sobie poradzić z nerwami mdleje boli mnie co dziennie brzuch boje się wyjść do pracy czy sklepu mam dreszcze ból w klatce piersiowej trzęsę się cała gdy ktoś podniesie głos ... trwa to około 2 lata jak mam sobie pomóc ?

Nie ma niestety wspaniałej "recepty", którą można napisać w tym miejscu. Jedyne co mogę poradzić to wizytę u lekarza psychiatry - który przepisze odpowiednie leki obniżające poziom napięcia - (w związku z przewlekłym czasem trwania takiej sytuacji). Warto potem udać się do psychologa, który pomoże w znalezieniu powodów takiego napięcia oraz nauczy jak sobie z nim radzić w danej sytuacji.
Pozdrawiam

Witam,
Najprawdopodobniej cierpi Pani na nerwice lękową.
Powodów tych problemow należałoby szukać w Pani przeżyciach.
Leki psychotropowe nie rozwiążą problemu, oczywiście obniża napięcie i uśmierzą psychiczny ból , ale nie zmienią Pani myślenia i zachowań.
Skoro taka sytuacja , jak Pani napisała, trwa od dwóch lat, i najprawdopodobniej objawy się nasilają, z tego wniosek, że potrzebuje Pani fachowej pomocy.

Pozdrawiam

Dorota Kotarska

Witaj serdecznie,
po pierwsze nie wiem,co robisz ze swoimi objawami.Czy jeżeli "nie pozwalają Ci"iśc do pracy,czy do sklepu to znaczy,że ich słuchasz,czy tez idziesz im na złośc.
Staram się mówić językiem podobnym do Twojego,więc nie miej mi tego za złe,bo naprawdę z Twojego listu wynika,jakby ten ból pomagał ci albo utrudniał coś,co inaczej zrobiłabyś/np.poszła do sklepu,do pracy,też podniosła na kogoś,kto krzyczy głos/.
To,co piszesz jest nerwicą,ale jeżeli się ją leczy tabletkami,znosi się ból i objaw a na jego miejsce powstaje coś innego,czego znów się nie rozumie a tylko odczuwa.
Jeżeli więc chciałabyś uniknąć swoich fizycznych dolegliwości możesz spróbować metody psychoterapii.jest ona po to,by ból połączony z sytuacjami życiowymi przestał istnieć a na to miejsce pojawiły się takie rozwiązania,które nie stanowią przymusu ale są zgodne z potrzebami i możliwościami.
Mam wrażenie,że żyjesz wbrew temu wszystkiemu.Wyłacznie pod presją lub narzuconą dyscypliną .To wkrótce może spowodować uszkodzenie bolącego narządu,więc zachęcam do zmiany na poziomie psychologicznym.

Witam,

jeśli objawy są tak nasilone i długotrwałe radziłabym niezwłocznie udać się do specjalisty.

Pozdrawiam
Marta Melka-Roszczyk