Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 3 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Codzienny ból głowy w skroniach

Witam, mam 19 lat i od około 2 tygodni boli mnie codziennie głowa w skroniach i czasami czuję ból pod oczami tak promieniuje, chciałabym zaznaczyć, że jest to tępy ból, który trwa prawie całymi dniami od rana, a wieczorami nie mogę czasami zasnąć przez te ćmienie, mam często niskie ciśnienie może ma to związek z bólem. Lekarz pierwszego kontaktu sugerował ze to migrena dal mi jakies leki ale one mi nie pomogły. Może wiec przyczyna jest inna i lekarz mylnie postawił diagnozę.Czy to może być coś poważnego?? Co mam dalej robic do jakiego lekarza się udac aby mi pomogl? Będę bardzo wdzieczna za pomoc.  
, 19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie, Bóle głowy mogą być spowodowane niskim ciśnieniem krwi. Większość tego rodzaju dolegliwości to tzw. bóle pierwotne, nie mające związku z chorobą ogólnoustrojową. Przy przewlekłych bólach głowy w każdym przypadku wskazana jest jednak konsultacja lekarska.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Warto zgłosić się do Lekarza. Czy miałąs /eś zapalenie zatok?, przeziębienie? Taka lokalizacja może wskazywać na zajecie zatok przynosowych Obustronne bóle w skroniach, tępe , lekkie , moga być "napięciowymi bólami głowy" związanymi z przeciazeniem fizycznym i psychicznym, pracą w jednej pozycji, przy komputerze.

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
Lek. Irena Oryńska Neurolog
70 poziom zaufania

w tym wieku niskie ciśnienie nie ma większego znaczenia, trzeba się przebadać u neurologa

0
Magdalena Mroczek
77 poziom zaufania

Diagnostyką bólów głowy zajmuje się lekarz neurolog. Bardzo ważny jest wywiad czyli w tym przypadku, od jak dawna występuje ból głowy, jak jest silny, jaki ma charakter, gdzie się lokalizuje i ile razy w miesiącu występuje. W rozpoznaniu różnicowym na pewno trzeba brać pod uwagę napięciowe bóle głowy. Napięciowy ból głowy ma zróżnicowany czas trwania i występuje wiele razy w przeciągu miesiąca. Jest to ból tępy, ściskający, występuje obustronnie i ma mierne nasilenie. W dodatku często wraz z nim występuje zwiększenie napięcia mięśni karku. Może być indukowany np. stresem. Większość z opisanych objawów pasuje do napięciowego bólu głowy. W leczeniu tego bólu głowy stosuje się paracetamol w dawkach 1000 mg lub inne leki z grupy NLPZ. W przebiegu bólu głowy mogą być też stosowane leki przeciwdepresyjne np. z grupy SSRI. Można też nauczyć się technik relaksacji i odprężenia. Z kolei migrena to ból zazwyczaj jednostronny, pulsujący, pojawiający się w okolicy skroni. Trwa on zazwyczaj nie dłużej niż 72 godziny i może występować z nim tzw. aura czyli np. zaburzenia widzenia. Ulgę przynosi leżenie i odpoczywanie w ciemności. Mogą pojawić się nudności i wymioty. Leki to aspiryna w dawce 1000 mg lub inne NLPZ w wysokich dawkach. Można też stosować profilaktykę przy dużej częstości ataków. Ból pod oczami może być spowodowany zapaleniem zatok. Wtedy ból nasila się zazwyczaj przy pochyleniu do przodu i występuje w rzucie zatok. Najlepiej będzie zgłosić się do neurologa. Może on chcieć wykonać obraz głowy tj. CT lub MRT w celu wykluczenia niektórych chorób.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy