Codzienny kaszel i ból gardła

Jestem 21-letnią kobietą. Kaszlę codziennie od dziecka, nie jest to bardzo przeszkadzający w życiu kaszel, po prostu sobie pokasłuję. Co jakiś czas boli mnie gardło, wydaje mi się, że mam cały czas powiększone migdałki i węzły chłonne. Mam także nawracające anginy (od dziecka). Od kilku tygodni czuję w gardle metaliczny posmak, coś jakby krew i to mnie najbardziej niepokoi. Nie wiem, czy powinnam się niepokoić. Moja mama miała białaczkę, gdy była ze mną w ciąży i też dlatego się trochę martwię.

Witam. Na pewno wskazane jest badanie lekarskie, podstawowe badania jak morfologia krwi, być może konsultacja laryngologa i gastroenterologa