Codzienny płacz u 22-latki

Witam serdecznie. Moim problemem jest płacz, reaguję na każdą emocję płaczem. Wiem, że na pierwszy rzut oka problem ten wydaje się błahy, ale dając prezent ukochanej osobie płaczę, gdy ktoś podniesie lekko głos - płacze, płaczę przy każdej emocji pomimo tego, iż bardzo nie chce i czasem staram się to w sobie zdusić. Płaczę codziennie i męczy mnie to. Jestem bardzo emocjonalna, ale reagowanie na wszystko łzami doprowadza mnie i moich bliskich do szału. Jak mam sobie z tym poradzić?

Ale jeśli Pani łzy wyrażają coś głęboko ukrytego w sercu, dotyczącego Pani samej bądź jakichś rodzinnych historii to sprawę należy potraktować z należytą powagą. W takiej sytuacji Pani ciało jest mądrzejsze i widocznie jest sporo tego co musi się jeszcze wylać. Lepiej znaleźć dobry czas i miejsce na te łzy. Mija to szybciej, gdy się wie co się opłakuje i gdy daje się sobie pozwolenie na wylanie łez dla tej sprawy. Pani sama musi sprawdzić, do której z tych opcji Pani bliżej.

Powodzenia

Witam, proszę udać się na konsultację do psychologa w celu zdiagnozowania co leży u podłoża nadwrażliwości i płaczliwości.Po odnalezieniu przyczyn istniejącego stanu rzeczy, o ile powodami nie są np jakieś problemy natury biologicznej wymagające farmakoterapii, proponuję podjąć np. psychoterapię w ujęciu poznawczo -behawioralnym zmierzającą do zwiększenia samokontroli w sferze emocjonalnej.Pozdrawiam