Codzienny pomiar ciśnienia krwi

Witam, Od kilku dni mierze sobie ciśnienie rano ciśnienie jest w granicach 116-120/75-80 puls 75-78 Popołudniu 120-129/72-80 puls cały czas powyżej 90. Serce wydaje mi się że za szybko bije. Nie wiem czy tak powinno być że puls powinien taki być? Nie biorę żadnych tabletek nie pije kawy.Ostatnio morfologie robiłem wyszła dobrze. Codziennie staram się chodzić przynajmniej pół godziny. Denerwuje się trochę tym czy wszystko jest w porządku.Co powinienem zrobić? Czy niepotrzebnie denerwuje się tym?

Witam!
Z Pana wypowiedzi nasuwa się wniosek, że niepokoi się Pan o swoje zdrowie - nie wiem z czego to wynika, czy choruje Pan na coś przewlekle, ktoś w rodzinie jest chory? Bez wywiadu trudno to ustalić. Jednak podejrzewam, że sam niepokój może być Pana głównym problemem. Tłumaczyłoby to podniesiony puls - wzrasta on w stanach leku, niepokoju, stresu. Proponuję przemyśleć tą sprawę i rozważyć konsultację z psychologiem - być może już jedna rozmowa pozwoli ustalić źródło problemu a przede wszystkim - zmniejszyć niepokój.