Cofanie jąder do jamy brzusznej podczas biegania i pływania

Witam mam taki problem że podczas biegania pływania moje jądra z worka mosznowego podchodzą do góry tak pod skórę i powoduje to delikatny ból podbrzusza i dyskomfort. Nawet jeżeli ręką ściągne je do dołu to podczas dalszego biegania lub pływania dzieje się to samo. Co to może być??

Jądro wędrujące to poważny problem. Konieczne jest zbadanie i zebranie dokładnego wywiadu oraz ocena jąder w trakcie badania USG. W wielu przypadkach bezwzględnie wskazane jest wykonanie zabiegu orchidopeksji - czyli fiksacji jąder w mosznie.

Wiesław Mahaczek Urologia

witaj
nastepuje skurcz mięśni dźwigaczy jąder, proponuję wizytę u urologa, on przepisze odpowiednie leki
pozdrawiam

Witam, jądra o zwiększonej ruchomości (lub jadra wędrujące) cofają sie do kanałów pachwinowych w czasie pewnych wysiłków fizycznych (lub niekiedy samoistnie) i spowodowane jest to skurczem mięśnia dźwigacza jadra. Należy określić czy częściej (dłużej) jadra sa w mosznie czy też w kanałach pachwinowych. Jeśli zasadnicza część czasu spędzają w mosznie to nie powoduje to skutków ubocznych, jeśli natomiast głównie przebywają poza moszną to może to powodować zaburzenie ich czynności i wtedy należy je operacyjnie sprowadzić. Leki hormonalne (gonadotropina) nie są polecane w takich przypadkach. Pozdrawiam RH