Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 5 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Cofanie jąder podczas masturbacji i stosunku płciowego

Witam, Mam 19lat Od jakiegoś czasu moje prawe i lewe jądro (czasami tylko jedno, kiedy indziej oba) podczas masturbacji/sexu cofają się i wychodzą troche poza mosznę (zatrzymują się "na granicy" moszny). Nie boli mnie to ale odczuwam dyskomfort... Wcześniej było wszystko ok - pierwszy raz przytrafiło mi się takie coś ok 2 lata temu i później było sporadyczne, teraz dzieje się tak prawie za każdym razem. Czy to coś poważnego? Grozi mi bezpłodność? Dziękuję że zainteresował sie Pan moją sprawą.
, 19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie. Pomimo obecności obu jąder w mosznie, stwierdzenie okresowego cofania się jednego lub obu jąder do kanału pachwinowego jest objawem niepokojącym, wymagającym kontroli lekarskiej. U pewnej części pacjentów wędrujące jądra są związane z defektem nasieniowodu i naczyń powrózka nasiennego. Zdecydowanie powinien skonsultować się Pan ze specjalistą urologiem, który w zależności od wyniku badania lekarskiego podejmie leczenie hormonalne lub operacyjne.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
Ryszard Hanecki Urolog, Warszawa
70 poziom zaufania

Stan ten spowodowany być może zbyt silnym działaniem mięśnia dźwigacza jądra. O ile jądra "nie wchodzą" w obręb kanału pachwinowego to nie ma to większego wpływu na ich funkcję. Jeśli stan ten natomiast powoduje stały dyskomfort to można wydłużyć operacyjnie powrózek nasienny pozbawiając go elementów mięśniowych i umocować jądra w dnie moszny. Pozdrawiam RH

Specjalista w dziedzinie urologii z trzydziestoletnim doświadczeniem.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy