Colitis chronica w wyniku badania histopatologicznego

Proszę o przetłumaczenie wyniku badania: Colitis chronica maioris gradus ( ), activa ( ), erosiva cum ecchymosibus dispersis recentibus. Examinatio materiae totae - III fragm., in serie. Czy to oznacza, ze jest to CU.?
Lek. Tomasz Budlewski

przewlekłe zapalenie błony śluzowej jelit w stopniu znacznym, nadżerki z wczesnymi rozproszonymi wybroczynami.