Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Colitis ulcerosa i celiakia

Choruję na colitis ulcerosa i celiakię od 3 lat.W tym czasie nie nastąpił okres remisji.Codziennie krwawa biegunka oscyluje od 20-30 razy na dobę.CRP jest w normie,mimo notorycznych biegunek.Jakie badanie mając niezwykle zwężone jelito grube mogłabym wykonać celem ukazania jego stanu?Moje jelito nie wytrzyma "podania" powietrza podczas badania,a kapsułka endoskopowa może utknąć w jelicie.Czy zdjęcie rtg lub badanie TK może odbyć się bez podania powietrza, a jedynie ze środkiem kontrastującym?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Tamowanie krwawienia za pomocą endoskopu

Endoskopia to rewolucyjna metoda - nie tylko diagnostyczna, ale również terapeutyczna. O tamowaniu krwawienia z użyciem endoskopu opowiada lek. Marcin Radkowski.

Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
79 poziom zaufania

Być może najlepszym rozwiązaniem byłoby kolo - mr. Proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

umów wizytę 0

Ani w przebiegu colitis ulcerosa, ani też celiakii nie występują zwężenia jelita. Nie ma zatem przeszkód aby mogła Pani poddać się badaniu standardowemu, a zarazem najlepszemu - kolonoskopii. Wszystkie inne badania są niestety znacznie mniej dokładne.

Specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej oraz gastroenterologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety