Colitis ulcerosa i celiakia

Choruję na colitis ulcerosa i celiakię od 3 lat.W tym czasie nie nastąpił okres remisji.Codziennie krwawa biegunka oscyluje od 20-30 razy na dobę.CRP jest w normie,mimo notorycznych biegunek.Jakie badanie mając niezwykle zwężone jelito grube mogłabym wykonać celem ukazania jego stanu?Moje jelito nie wytrzyma "podania" powietrza podczas badania,a kapsułka endoskopowa może utknąć w jelicie.Czy zdjęcie rtg lub badanie TK może odbyć się bez podania powietrza, a jedynie ze środkiem kontrastującym?

Lek. Tomasz Budlewski

Być może najlepszym rozwiązaniem byłoby kolo - mr. Proszę koniecznie udać się do lekarza gastroenterologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.