Coraz częstsze spożywanie alkoholu przez chłopaka

Mój chłpak ma problem? (Jego ojciec był alkoholikiem). Janie znoszę alkoholu (przez niego) a on od jakiegoś roku przesadza. Uznaje,że ja mu wszystkiego zabraniam, i przez to na przekór mi postanowił wychodzić na piwa coraz częściej.Próbuje go kontrolować pytając ile wypił, lecz on odpowiada, że to nie mój interes i jak będę mu zabraniać to skończy związek, Najchętniejby nie pracował tylko pił i spał.A pije pare razy w tygodniu niestety nie wiem jakie ilości. Pomocy! Proszę odpowiedź

Dzień dobry,

Może dobrym rozwiązaniem byłoby skorzystanie przez Pani partnera z osobistej wizyty w Poradni Leczenia Uzależnień ? Nie tylko osoby uzależnione mogą skorzystać z leczenia w takim miejscu, ale również osoby wychowywane w rodzinach z problemem alkoholowym czy partnerzy takich osób. Pani próby kontroli jego picia nie przyniosą rezultatu, natomiast warto zastanowić się czy w takim związku Pani chce dalej trwać, jeśli partner nie podejmie się leczenia.

kontrolowanie do niczego dobrego nie prowadzi, a odpowiedz na portalu nic nie zmieni, jest Pani wspoluzalezniona-polecam psychoterapie u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Witam. niestety nie da się postawić rzetelnej nagrody przez internet. To co Pani opisuje wygląda podwójnie źle: po pierwsze wygląda na to, że Pani chłopak zaczyna funkcjonować jak osoba uzależniona; po drugie wygląda na to, że Pani zaczyna funkcjonować jak osoba współuzależniona. Aby rozeznać dokładnie co się dzieje między Państwem możecie się Państwo zgłosić na konsultację terapii par - aby spokojnie w towarzystwie specjalistów omówić i zrozumieć, co się właściwie dzieje. Zastanawiam się też, dlaczego Pani chce tkwić w związku z osobą, która według Pani oceny się uzależnia? Alkohol niszczy całe rodziny. Tu nie ma żartów. Pozdrawiam