Córka źle się czuje w szkole - o czym mogą świadczyć jej objawy?

Moja córka chodzi do szkoły, a tam są takie dzieci i jej dogadują itp. Od 6 miesięcy jak poszła do tej szkoły ma takie objawy, jak: lęki, bezsenność, przygnębienie, częste bóle głowy, krew z nosa; trzęsą jej się ręce, prawie nic nie je, ciągle płacze. Czego to mogą być objawy? Co mam z tym zrobić? Boję się, żeby moje dziecko nie wpadło w jakąś chorobę.

Witam!

Dla dzieci w wieku szkolnym problemy z rówieśnikami są bardzo dużymi trudnościami. Występujące u córki objawy mogą być spowodowane lękiem przed kontaktem z osobami, które jej dokuczają. Warto o tym z nią rozmawiać, wspierać ją, wspólnie szukać rozwiązań. Może Pani także zabrać córkę do psychologa, by mogła z nim pracować nad swoimi problemami. Nie zwalnia to jednak Pani z zainteresowania jej problemami. Jako matka jest jej Pani teraz najbardziej potrzebna. Z Pani pomocą dziecko ma szansę poradzić sobie z problemami. Natomiast dzięki pracy z psychologiem może pozbyć się lęku i powstających w jego następstwie innych dolegliwości.

Pozdrawiam

Witam,

nie wiem, ile córka ma lat? Jednak wskazane jest wsparcie psychologiczne i leczenie metodą psychoterapii lub farmakoterapią, jak i szczegółowa diagnostyka, może to być depresja, lęk społeczny.

Pozdrawiam serdecznie