Coś poważnego?

Witam! Od około miesiąca miewałam bóle pod pachami. Od tygodnia ciągle mnie boli, a gdy rano wstaje to ból promieniuje na ramiona aż do łokcia. Pod lewą pachą wyczułam twardy guzek bolesny, który się przemieszcza, pod lewą pachą też, ale bardzo niewielki. Ostatnio jestem ciągle zmęczona i bym tylko spała. Byłam zrobić sobie morfologie i OB. OB wyszło mi 55. A w morfologi HCT wyszło mi poniżej normy 35.5, a MCV 83 co jest przy dolnej granicy oraz HGB 12.2, a WBC 8.9 co tez jest trochę wysokie. Czy to może świadczyć o czymś poważnym? Proszę o szybką odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane objawy bezwzględnie wymagają diagnostyki. Opisany guzek pod pachą najprawdopodobniej jest powiększonym węzłem chłonnym-być może mnogimi węzłami. Już taki objaw wymaga diagnostyki. Niepokój wzmaga znacznie przyspieszony OB. Wskazana jest pilna wizyta u lekarza rodzinnego ,który przede wszystkim doprecyzuje informacje związane z obecnymi dolegliwościami, ale dopyta też  o ogólny stan zdrowia, który nie jest bez znaczenia dla diagnostyki, zbada Panią oraz zaplanuje niezbędne badania dodatkowe i ew. konsultacje specjalistyczne.

Pozdrawiam