Coś z nadżerką?

Jakiś czas temu stwierdzono u mnie nadżerkę... a od paru dni mam taka brązową wydzielinę z pochwy, śluz jest też brązowy... byłam ostatnio zrobić cytologię, jednak badanie nie doszło do skutku. Czy coś się dzieje z nadżerką? I jakie są sposoby, by tę nadżerkę wyleczyć, mam dopiero 20 lat, a planuję w przyszłości dzieci...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Nieprawidłowa wydzielina z pochwy rzeczywiście może być spowodowana nadżerką, ale może wynikać także z zaburzeń hormonalnych, czasami podczas owulacji również dochodzi do niewielkiego plamienia. Brązowa wydzielina z pochwy raczej nie wynika z grzybicy. Koniecznie powinna Pani wykonać cytologię i najlepiej wpisać to badanie na stałe do swojego kalendarza i wykonywać je raz na rok. Jeżeli chodzi o leczenie nadżerki to najpierw leczy się ewentualny stan zapalny, a następnie stosuje się metody chemiczne lub elektrokoagulację, kriokoagulację lub leczenie laserem.

Pozdrawiam.