Coś z sercem

Mam 19 lat, nazywam się Daniel, jestem spod znaku Raka. Mój problem polega na tym, że BARDZO CZĘSTO dostaję napadów duszności, omdlenia, boli mnie serce, nie mogę oddychać, albo przyspieszone bicie serca, meczę się, siedząc w domu, po przebiegnięciu sprintem około 30 m dostaję duszności, nie mam siły, leżę na ziemi z braku siły. Nie wysypiam się w ogóle, rano jak się budzę, zawsze serce bije mi szybciej, dużo szybciej, i ciężko mi się oddycha. Nawet teraz, jak pisałem tę wiadomość, dostałem tego uczucia zmęczenia i przyspieszonego bicia serca z mojej prawej strony, czyli około 3 cm nad mostkiem i 2 cm w stronę lewego sutka czuję straszny ból. Dodam jeszcze, że bardzo dużo cukru przyjmuję dziennie w pokarmach i napojach. Do herbaty 4-6 łyżeczek, do kawy 3-5 łyżeczek, lubię pieczywo z cukrem, pieczywo z czekoladą i cukrem. Ogólnie to za dużo cukru jadam. Czy jest może to przyczyną mojego stanu???

W tej sytuacji powinien Pan się zgłosić do lekarza rodzinnego. Dolegliwości są mało charakterystyczne i mogą wskazywać na podłoże nerwicowe, jednak w pierwszym rzędzie trzeba wykluczyć przyczynę somatyczną. Bóle w okolicy zamostkowej, nasilające się po wysiłku i stresie wymagają diagnostyki.

Wątpliwości może wyjaśnić jedynie badanie lekarskie oraz wyniki badań dodatkowych (morfologia, glukoza, EKG, elektrolity).
Jeśli wyniki badania lekarskiego oraz badań dodatkowych nie wykażą nieprawidłowości, proszę skonsultować się u psychiatry.
Zdarza się, że niespecyficzne dolegliwości bólowe mogą być objawem depresji. Lekarz może wówczas zalecić leki przeciwdepresyjne lub psychoterapię.

Pozdrawiam serdecznie