CRP w 36 tygodniu ciąży

witam-moja zona jest w 36 tygogniu ciazy i lezy w szpitalu bo ma 36 crp,co to jest i czy grozi dziecku?dziekuje za odpowiedz oraz pozdrawiam andrzej

Lek. Rafał Gryszkiewicz

CRP to marker stanu zapalnego. Bez badania klinicznego nie mam możliwości określenia, czego ten stan zapalny dotyczy. Infekcja w obrębie układu moczowego lub dróg rodnych może być przyczyną porodu przedwczesnego. I prawdopodobnie z tego powodu Pańska żona została zatrzymana w szpitalu na obserwacje.