CRP w granicach 20 w 23 tygodniu ciąży

Witam jestem w 23 tc i już od 3 m-cy utrzymuje mi się CRP w granicach 20 ( /-). Dostałam 8 dawek różnych antybiotyków(zinat, monural, metronidazol 500mg i 1g, duomox 500mg i 1g,ampiciline 4x1g, cefuroxime) przeleżałam 3 tyg w szpitalu i wynik mimo to nie spada. W 19tc miałam ekstrakcje zatrzymanej 8 wszystko się ładnie wygoiło 3 chirurgów szczękowych stwierdziło, że to CRP nie jest od tej 8 reszta zębów zdrowa. Co więc może być przyczyna tego CRP? Czym to zagraża dla dziecka?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Sam podwyższony wynik badania CRP w ciąży świadczyć może o infekcji, toczącym się stanie zapalny, który u Pani wykluczono. Sama ciąża jest stanem kiedy norma CRP ulega przesunięciu w stronę wartości wyższych. Dlatego jeśli Pani nic nie dolega i ginekolog nie proponuje dalszego postępowania, proponuję się uspokoić i być po stałą kontrolą lekarza.
Pozdrawiam