Cuchnące gazy poprzedzone luźnym stolcem

Od tygodnia mecza mnie cuchnace gazy ktore poprzedzaja luzny stolec,forma papkowata ale gladka bez resztek,ciemno brazowa. Wyprozniam sie 1 dziennie i gazy ustaja tuz po. Bol brzucha wystepuje jedynie przy wzdeciach.Przed tym przez 2 dni spozywalam fast food,gazowany napoj i slodycze, straczkowe warzywa i sosy na bazie majonezu,ale teraz dieta jest lekka,biore trilac i objawy nie ustepuja.Ile moga potrwac i jak mozna im zaradzic?czy przyczyna jest zla dieta?

Dieta ma bardzo ważne znaczenie. Złe nawyki żywieniowe, w tym słodycze sprzyjają niedoborom mineralnym i witaminowym, zakwaszeniu organizmu, dysbiozie jelita na które składa się również candidoza (grzybica). Należy wprowadzić zrównoważoną zdrową dietę oraz dobrze dobrany probiotyk lub synbiotyk. Jeśli Trilac stosowany od dłuższego czasu nie sprawdza się mimo prawidłowej diety, należy zmienić suplement na inny. Należy całkowicie wyeliminować słodycze i owoce. Mogą pozostać grejpfruty i sok z cytryny. Możliwe też, że występują nietolerancje pokarmowe. Więcej na ten temat http://zdrowadieta.szczecin.pl/oferta/pakiet-opieki-specjalistycznej/