Kobieta , 24 lata Od tygodnia mecza mnie cuchnace gazy ktore poprzedzaja luzny stolec,forma papkowata ale gladka bez resztek,ciemno brazowa. Wyprozniam sie 1 dziennie i gazy ustaja tuz po. Bol brzucha wystepuje jedynie przy wzdeciach.Przed tym przez 2 dni spozywalam fast food,gazowany napoj i slodycze, straczkowe warzywa i sosy na bazie majonezu,ale teraz dieta jest lekka,biore trilac i objawy nie ustepuja.Ile moga potrwac i jak mozna im zaradzic?czy przyczyna jest zla dieta?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Dr Anna Brinken 76
Dr Anna Brinken Dietetyk, Szczecin 76 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dieta ma bardzo ważne znaczenie. Złe nawyki żywieniowe, w tym słodycze sprzyjają niedoborom mineralnym i witaminowym, zakwaszeniu organizmu, dysbiozie jelita na które składa się również candidoza (grzybica). Należy wprowadzić zrównoważoną zdrową dietę oraz dobrze dobrany probiotyk lub synbiotyk. Jeśli Trilac stosowany od dłuższego czasu nie sprawdza się mimo prawidłowej diety, należy zmienić suplement na inny. Należy całkowicie wyeliminować słodycze i owoce. Mogą pozostać grejpfruty i sok z cytryny. Możliwe też, że występują nietolerancje pokarmowe. Więcej na ten temat http://zdrowadieta.szczecin.pl/oferta/pakiet-opieki-specjalistycznej/

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie kału – Kał stanowi materiał diagnostyczny podstawowych analiz mających zastosowanie w diagnostyce schorzeń przewodu pokarmowego. Badanie kału pozwala wykryć obecność pasożytów czy niestrawionych resztek pokarmowych. Zastosowanie odpowiednich odczynników chemicznych umożliwia stwierdzenie obecności krwi, tłuszczów, a także określenie aktywności niektórych enzymów trawiennych.
  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: