Cuchnące stolce po stosowaniu mleka modyfikowanego u niemowlaka

Witam, synek od 4miesiaca zycia byl na mleku bebilon pepti, po ok 1,5 mc stosowania przeszedl na bebiko ha, po miesiacu podalismy mu bebkio 2. Po pierwszym podaniu (4:2) zaczal starsznie plakac wiec wrocilismy do ha. Od tego czasu od ponad tygodnia robi smierdzace kupki ze sluzem, grudkami i czasem z domieszka krwi. Jestesmy znow od 3dni na pepti ale stab dalej sie utrzymuje (wszystkie zmiany konsultowane z pediatra) obecnie synek 6,5 mc. Czy to daktycznie wina mleka?

Lek. Tomasz Budlewski

Czy było robione badanie Kału? Opis może wskazywać na problem z mlekiem. Jeżeli objawy nie ustępują konieczne jest rozszerzenie diagnostyki proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry a najlepiej do lekarza Gastroenterologa dziecięcego