Cuchnący oddech i biały nalot na języku

witam panią mam powazny problem ktory nikt nie jest w stanie mi pomuc podej robilem duzo badan ale nikt nie poznał sie na mojej chorobie mam cuchnacy oddech z brzucha i bialy nalot na jezyku tez smierdzi mam biegunki gazy moze to jest kandydoza leczylem sie metronidazolem pomugł mi ale obiawy wruciły co to moze byc

Aleksander Ropielewski

Sugeruję zacząć od diagnostyki jamy ustnej (być może stan zapalny powoduje nieprzyjemny zapach z ust). W dalszej kolejności sugeruję wykonanie gastroskopii w celu wykluczenia przyczyn nieprzyjemnego zapachu pochodzących z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Warto również przeanalizować dietę (np częste picie kawy, zwłaszcza na pusty źołądek) w poszukiwaniu przyczyn nieświeżego oddechu.