Cudem przeżyłam, ale moje życie jest bez sensu. Co mam ze sobą zrobić?

Mam 20 lat. Jestem chłopakiem, z natury spokojnym. Półtora roku temu miałem wypadek samochodowy, udział w nim brała moja siostra i jej chlopak. Niestety oni zginęli i tylko ja przeżyłem - cudem, ponieważ miałem pękniętą aortę 3 cm od serca i dzięki temu, że mi się skrzep na niej zrobił, żyję… Tydzień temu rzuciła mnie dziewczyna, z którą byłem 17 miesięcy… Życie dla mnie staje się bez sensu. Po tym wypadku mam całą masę ograniczeń - mogę na raz podnieść tylko rzeczy nieprzekraczające wagę 5 kg, nie mogę nigdzie znaleźć pracy, jestem człowiekiem bez przyszłości. Od niedawna mam myśli samobójcze. Co mam zrobić ze swoi życiem?
20 LAT ponad rok temu

Witam!

Proponowałabym szczerą rozmowę z Twoją partnerką i wyjaśnienie sytuacji konfliktowych, które mogły doprowadzić do rozstania. Tylko rozmowa i klarowne wyjaśnienie sytuacji pozwoli Ci zrozumieć dlaczego tak postąpiła.

Domyślam się, że ostatnie 1,5 roku było dla Ciebie ciężkie. Być może towarzyszy Ci poczucie winy za śmierć blliskich Ci osób, nie mniej jednak Ty żyjesz i oni na pewno chcięliby, abyś wykorzystał danął szansę jak najlepiej.

Wspominasz o ograniczeniach jakie masz po wypadku - zastanów się w jakim zawodzie mógłbyś pracować, aby nie stanowiło to zagrożenia dla Twojego życia.

Zacznij wychodzić do ludzi, spotykać się ze znajomymi. Jeżeli trudno Ci uporządkować życie skorzystaj z wizyty u psychologa. Być może kilka spotkań pozwoli Ci nabrać poczucia wiary w siebie, odnajdziesz sens życia. Zawalcz o siebie, wykorzystaj drugą szansę, którą otrzymałeś…

Pozdrawiam