Cukier w diecie a kłopoty w nauce

Witam. Czy jedzenie mniejszych ilosci cukru powoduje kłopoty w nauce ? . Ostatnio ograniczam takie rzeczy, a wujek i cała rodzina wmawiają mi, że od tego będę się gorzej uczył, niczego nie zapamiętam itd.
ponad rok temu

Witaj,
Glukoza jest bardzo dobrym źródłem energii dla komórek mózgowych. Glukoza jest dostarczana do organizmu nie tylko z węglowodanami prostymi jak z cukrem, słodyczami, miodem ale także ze złożonymi jak warzywa, owoce lub pieczywo i kasza (jaglana, manna, gryczana, ryż). Glukoza powinna być dostarczana z węglowodanów złożonych wówczas nie ma wahań glukozy we krwi. Co więcej zbyt dużo cukru, słodyczy działa niekorzystnie na mózg i utrudnia koncentrację uwagi a tym samym naukę. W diecie ucznia i osób uczących się i pracujących nie powinno także zabraknąć kwasów omega-3 - orzechy laskowe, włoskie, oleje (lniany, oliwa z oliwek), sezam. Pozdrawiam, Aneta Kościołek