Cukier w moczu a cukrzyca

Dzień dobry. Ostatnio miałam robione badania kontrolne i w wynikach wyszło, że jest cukier w moczu. O czym może świadczyć obecność cukru w moczu? Trochę mnie to niepokoi i chciałabym się dowiedzieć, czy jeżeli pojawił się cukier w moczu to znaczy, że zaczyna się cukrzyca? Czy obecność cukru w moczu wystarczy do zdiagnozowania cukrzycy? Jeśli nie, to jakie badania powinnam dodatkowo wykonać, żeby potwierdzić albo wykluczyć podejrzenie cukrzycy? Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić, a wizytę u lekarza mam dopiero za jakiś czas. Jakie powinnam podjąć kroki w tej sytuacji? Jak się pozbyć cukru w moczu? Jak wygląda leczenie w przypadku wystąpienia cukru w moczu? Czy jest jakaś norma dla cukru w moczu? Jak ogólnie wygląda leczenie cukrzycy? Czy powinnam zacząć brać insulinę? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu

Najlepszy lekarz dla osoby chorej na cukrzycę

Podejrzewasz lub wiesz, że cierpisz na cukrzycę? Czy wiesz, do kogo masz się udać? Obejrzyj filmik i dowiedz się, jaki lekarz jest najlepszy dla diabetyka.

Szanowna Pani,

Obecność cukru w moczu świadczy o tym,że został przekroczony próg nerkowy dla glukozy, a więc stężenie glukozy we krwi było zbyt wysokie. Najprawdopodobniej oznacza to cukrzycę. Proszę na spokojnie oznaczyć stężenie glukozy we krwi rano na czczo (min. 8 h bez posiłku) lub wykonać test OGTT z 75 g glukozy, tzw."krzywa cukrowa" celem potwierdzenia rozpoznania. Jeśli potwierdzi się cukrzyca, to proszę udać się do diabetologa, który przepisze stosowne leki.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

0

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę oraz z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty