Cukrzyca a drętwienie rąk

Od jakiegoś czasu mam drętwienie rąk, w nocy nie wiem po prostu jak je ułożyć ,od 7 lat choruję na cukrzycę, domyślam się ,że to z tego powodu.Jak mogę sobie pomóc?

Dzień dobry,

Powinna Pani udać się do specjalisty diabetologa, który po zbadaniu Pani zaleci Pani odpowiednie leki. Może być to objawy polineuropatii cukrzycowej, ale również zespołu cieśni nadgarstka. Konieczne jest zbadanie Pani i dobrze zebrany wywiad lekarski.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli