Cukrzyca a odchudzanie

Witam, jestem 22-letnią kobietą, ważę 73 kg przy wzroście 168 cm. Chciałabym schudnąć około 10 kg, ale jest to mały problem, ponieważ choruję na cukrzycę typu 1, a do tego nie mam czasu iść nawet na basen, bo od 8 do 20 mam dzień w dzień zajęcia w szkole (najbardziej chora uczelnia jaką znam). Próbowałam już ograniczyć niektóre pokarmy, zwłaszcza słodycze, do których mam słabość, chodziłam 2 razy w tygodniu na basen, ale, niestety, mimo zmniejszenia dawek insuliny, zawsze po wyjściu z basenu musiałam zjeść, ponieważ mój cukier spadał do około 40 mg/dl. Już sama nie wiem, co mam zrobić, aby zgubić te kilogramy. Dodam może, że 3 lata temu udało mi się schudnąć już 10kg (wcześniej ważyłam 83 kg), ale jak ja to zrobiłam, to nawet najstarsi górale nie wiedzą, po prostu samo z siebie. Proszę o jakąś radę.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Pani BMI wynosi 25,8 kg/m2, co pozwala rozpoznać niewielką nadwagę. Nie wymaga więc Pani intensywnego odchudzania, a raczej niewielkiej utraty masy ciała. Zważywszy na chorobę, na którą Pani cierpi, konieczny będzie tu wnikliwy nadzór doświadczongo specjalisty diabetolga. Wskazna jest wizyta przed rozpoczęciem odchudzania, podczas której lekarz oceni, jaka utrata masy ciała będzie bezpieczna i ustali opowienie postępowanie, a podczas całego procesu będzie regularnie kontrolował Pani stan zdrowia. Proszę nie zaczynać odchudzania bez nadzoru lekarskiego, ponieważ może Pani bardzo zaszkodzić swojemu zdrowiu!

Pozdrawiam