Cukrzyca a odchudzanie - jak mam schudnąć?

Witam, Mam 13 lat. Na wstępie chciałam zaznaczyć, że jestem diabetykiem. Mam problem, ponieważ przy wzroście 164 cm, ważę 58 kg. Bardzo chcę schudnąć. Chcę pozbyć się grubego brzucha i grubych nóg. Nie mam pojęcia, jak się do tego zabrać. Nie wiem, jaki jadłospis sobie ustalić, ani jakie ćwiczenia wykonywać, bo nic dotychczas mi to nie daje! Bardzo proszę o pomoc! Z góry bardzo dziękuję! Pozdrawiam!
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Z racji tego, że jesteś cukrzykiem porada przez internet nie będzie dobrym rozwiązaniem. Powinnaś udać się do dietetyka, najlepiej razem z zaleceniami od lekarza diabetologa. Dzięki temu unikniesz błędów i dowiesz się jak zdrowo się odżywiać. Mogę jedynie podać Ci przykładowe zalecenia żywieniowe, które powinny być zweryfikowane pod względem przebiegu Twojej choroby. Znajdziesz je w artykułach (np. http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-cukrzykow).

Jeśli chodzi o ćwiczenia, powinnaś być aktywna fizycznie, jednak musisz wówczas pamiętać o zmniejszeniu dawki insuliny przed ćwiczeniami (jeśli taka jest forma Twojego leczenia) i zwiększeniu podaży węglowodanów. Częstotliwość i natężenie ćwiczeń warto również indywidualnie dopasować.

Pozdrawiam