Cukrzyca ciążowa a dieta

Dzień Dobry . jestem w 30tc i zdiagnozowano u mnie cukrzycę ciążową. zapisałam się do Diabetologa w CZMP . od ponad tygodnia jestem na diecie . Robię pomiary cukru: naczczo , po głównym śniadaniu , obiedzie i kolacji . rano(naczczo) mam wyniki od 94 do 100. raz 105 . natomiast reszta wyników poniżej 120 wiec dobre. Lekarz diabetolog po tygodniu dał mi insulinę na noc by zmniejszyć wynik naczczo .czy lekarz nie działa pchopnie nie dając mi szns ? i czy to nie zaszkodzi dziecku. biorę 2j

Piotr Pilarski

Nawet niewielkie podwyższenie poziomu cukru w czasie ciąży negatywnie wpływa na płód. Najpierw była próba leczenia dietą. Nie przyniosła oczekiwanego rezultatu więc należy włączyć insulinę. Postępowanie prawidłowe.

Pozdrawiam.