Cukrzyca ciążowa a odpowiednie ćwiczenia

Witam Mam prawie 35lat i jestem w 7tc IIIciąży.W IIciąży miałam cukrzyce ciążową leczona 3 wstrzyknięciami insuliny.córka zdrowa z waga 2630g,porod naturalny w 39tc.Może teraz tez będę mała cukrzyce ciążowa(ważę 85kg przy wzroście 172)!Jak mogę ćwiczyć w domu żeby obniżyć poziom cukru(aura czasem uniemożliwiają spacery i jakąkolwiek aktywność)?Czy mogę ćwiczyć na steperze i z tzw. agrafką?Jak długo maja trwać takie cwiczenia.Wiem że większy wysiłek fizyczny może spowodować wzrost cukru.Dziekuję

Przede wszystki ze względu na ciążę każdy wysiłek fizyczny powinien zostać skonsultowany z ginekologiem - zbyt intensywny może stanowić zagrożenie dla prawidłowego rozwoju dziecka. Najlepiej jest dobrać ćwiczenia zgodnie z zaleceniami lekarza i specjalistów od prowadzenia ciąży pod kątem aktywności fizycznej - w większości szkół rodzenia pracują wykwalifikowani w tym kierunku fizjoterapeuci. Najskuteczniejszą naturalną metodą kontroli poziomu cukru w ciąży (oprócz zrzucenia nadmiarowych kilogramów przed) jest odpowiednia dieta - wykluczająca cukier, słodycze i produkty powodujące znaczące skoki poziomu cukru we krwi. Biorąc pod uwagę Pani historię sugerowałabym poprosić lekarza o skierowanie do poradni diabetologicznej celem przeprowadzenia odpowiedniej prewencji.