Cukrzyca ciążowa i pomiary cukru i glukozy

Witam. Mam cukrzyce ciążową. Byłam u diabetologa,dostalam diete i glukometr ktorym mierze cukier 4 razy dziennie. prawidłowe wyniki glukozy na czczo to od 60 do 90. Godzine po posilku to DO 120. chcialabym wiedziec jaka jest dolna granica??? diabetolog zapomnial mi o tym powiedziec albo ja poprostu zapomnialam ;( czy jesli godzine po posilku cukier wynosi 95-100 to jest powod do obaw?? wizyte kontrolna mam za 2 tygodnie i chcialabym wiedziec wczesniej... Z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Poziom glikemii nigdy nie powinien być niższy niż 60. Podane wartości godzinę po posiłku, tj. 95-100 są jak najbardziej prawidłowe. Nie powinna mieć Pani zatem powodów do niepokoju. Proszę stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego.

Witam,

Dolna granica to 60 mg/dl, natomiast poniżej 55 mg/dl występuje już niedocukrzenie. Natomiast Pani wynik jest w normie.