Cukrzyca ciążowa i wyniki pomiaru glukozy

witam serdecznie Mam pytanie jestem w 28 tygodniu ciąży i mam cukrzyce ciazowa od samego początku biore insulinę ostatnio lekarz i podniósł insulinę do 12 jednostek na noc ponieważ na czczo mam za wysokie wyniki(92,94,98) przez pare dni wyniki były ok ale teraz znowu sa powyżej 90 czy to szkodzi w jakiś sposób dziecku??? cz mam z tym zrobić Dodam jeszcze ze jak się kłade spac i po 1 godz wziętej insulinie mam wynik 97 a rano jak wstaje to mój wynik na czczo rano wynosi 96 czemu tak się dzieje??

Witam
cukrzyca ciążowa wpływa na płód w różny sposób, głównie przyczynia się do jego hipertrofii (dużej masy ciała) dlatego poziomy glukozy u Pani są tak ważne w kontroli.
Celem jakiejkolwiek modyfikacji dawek insuliny musi Pani odbyć kolejną wizytę u lekarza